en en

Dni finančného spotrebiteľa v NBS

Národná banka Slovenska organizuje v dňoch 23. a 24. októbra 2019 v budove ústredia NBS Dni finančného spotrebiteľa.

Hlavnou témou podujatia bude finančné vzdelávanie a spotrebiteľské práva.

V stredu a vo štvrtok doobeda bude v priestoroch NBS program pre viac ako 500 žiakov a študentov, ktorí úspešne absolvovali kvíz alebo súťaž. Národná banka Slovenska pripravila pre víťazov zaujímavé ceny. Do súťaže a kvízov sa zapojilo 10 000 žiakov a študentov z celého Slovenska.

Popoludní je pripravený program pre vzdelávacích pracovníkov a seniorov.

Dni finančného spotrebiteľa môže popoludní do 16.00 hodiny navštíviť ktokoľvek, kto má záujem sa niečo dozvedieť o financiách, o tom ako funguje finančný trh a aké sú jeho spotrebiteľské práva.

Návštevníkov čaká náučný chodník finančného spotrebiteľa, výstava Od koruny k euru, informácie o ochranných prvkoch bankoviek a o tom ako rozpoznať falzifikáty, poradňa pre finančných spotrebiteľov a zábavný finančný slovník.

Úroveň finančnej gramotnosti je nedostatočná a klesá. Národná banka Slovenska si uvedomuje dôležitosť finančného vzdelávania a bude popri pravidelných vzdelávacích aktivitách iniciovať systematické meranie finančnej gramotnosti a koordinovať finančné vzdelávanie na Slovensku naprieč všetkými vekovými skupinami.

Dni finančného spotrebiteľa v NBS

Martina Vráblik Solčányiová
hovorkyňa NBS

Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk, +421-2-5787 2162, +421-2-5787 2161,

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.