en en

Guvernéri NBS – na výročia nezabúdame: Jozef Makúch


#1 Vladimír Masár

Ako si po 20. rokoch spomínate na vstup Slovenska do Európskej únie a ako hodnotíte naše pôsobenie v nej?

A podarilo sa vám už na nejaké výročie zabudnúť?

Pozrite si v našom videu, ako na tieto otázky odpovedal historicky prvý guvernér Národnej banky Slovenska Vladimír Masár. Mimochodom, vedeli ste, že Vladimír Masár mal počas vymenovania iba 35 rokov a dodnes je guvernérom, ktorý bol najmladší v čase vymenovania?


#2 Marián Jusko

Guvernér Marián Jusko si spomína na vstup Slovenska do EÚ a eurozóny. Dozviete sa, či sú pre neho výročia dôležité aj či sa mu už na nejaké podarilo zabudnúť.

Mimochodom, vedeli ste, že práve za jeho guvernérstva sa Národná banka presťahovala do novej výškovej budovy na ulici Imricha Karvaša?


#3 Ivan Šramko

20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie si pripomíname spolu s bývalým guverenérom NBS Ivanom Šramkom, ktorý našej najvyššej finančnej inštitúcii šéfoval v rokoch 2005 – 2010.

V našom videu sa dozviete, ako si spomína na náročné predvstupové rokovania, čo všetko musela Slovenská republika ale aj Národná banka splniť a samozrejme aj odpoveď na našu otázku, či už sa mu podarilo na nejaké výročie zabudnúť.

PS: Viete, že práve počas jeho guvernérstva boli vytvorené a schválené výtvarné návrhy národných strán slovenských euromincí?


#4 Jozef Makúch

Oslavy 20. výročia vstupu Slovenska do EÚ a 15. výročia prijatia eura sa stali príležitosťou pripomenúť si bývalých guvernérov NBS, ktorí významnou mierou prispeli k tomu, že sme dnes súčasťou najvyspelejšej časti sveta – Európskej únie a eurozóny.

V našom novom videu sa dozviete, ako hodnotí prínos vstupu do EÚ a prijatia spoločnej meny bývalý guvernér Jozef Makúch. Samozrejme, nemôže tiež chýbať odpoveď na obligátnu otázku, či sa mu už na nejaké výročie podarilo zabudnúť.

PS: Mimochodom, vedeli ste, že práve Jozef Makúch bol ako jediný guvernér NBS vymenovaný do svojej funkcie dvakrát?


Článok budeme aktualizovať o nové videá a postupne tu nájdete všetky videá guvernérov NBS.

Dátum poslednej aktualizácie 12. jún 2024