en en

Inovačný hub NBS je online

Situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu spôsobila, že Národná banka Slovenska funguje v upravenom režime a jej priestory sú pre návštevy uzavreté. Inovačný hub NBS však pre inovatívne startupy ostáva naďalej plne k dispozícii, rovnako aj pre etablované subjekty finančného trhu.

Prvý kontakt je možné nadviazať prostredníctvom tohto formulára.

Ak budú mať subjekty záujem o diskusiu, NBS zorganizuje telekonferenčný hovor s tímom inovačného hubu.

Národná banka Slovenska spustila inovačný hub 1. apríla 2019. Jeho cieľom je podporiť zavedenie moderných technológií na slovenskom finančnom trhu a zlepšovanie pravidiel jeho fungovania. Inovačný hub tvoria tri časti – FinTech informácie na webovom sídle, kontaktný formulár a siete expertov NBS, ktorí sú pripravení viesť dialóg s FinTech sektorom.

Inovačný hub sa zaoberá modernými technológiami, ako napríklad: inteligentné zmluvy, biometria, umelá inteligencia, mobilná peňaženka, cloud computing, crowdfunding, automatiozované poradenstvo (robo-advice), algoritmické obchodovanie, kryptoaktíva a iné.

Možnosť diskusie na tejto platforme zatiaľ využilo 40 spoločností zo Slovenska a zahraničia. Vo väčšine prípadov išlo o inovatívne startupy v oblasti kryptoaktív, alternatívneho poskytovania platieb a automatizovaného poradenstva. Možnosť dialógu s regulátorom však využil aj inovatívny tradičný subjekt finančného trhu. Hub napĺňa svoj cieľ, ktorým je podporiť implementácie moderných technológií na slovenskom finančnom trhu a zlepšovať pravidlá jeho fungovania.

Väčšia transparentnosť umožní ďalej zlepšiť porozumenie medzi nami a inovátormi na finančnom trhu, využiť príležitosti, prekonať prekážky, ale aj minimalizovať riziká pre finančný systém a spotrebiteľa.

Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk, +421-2-5787 2162, +421-2-5787 2161,

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.