en en

NBS sa umiestnila v TOP 10 v ankete Najzamestnávateľ roka v kategórii Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo

V ôsmom ročníku súťaže Najzamestnávateľ roka 2019 sa NBS umiestnila v TOP 10 v kategórii Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo.

Do aktuálneho ročníka súťaže, ktorý vyhlasuje spoločnosť Profesia, sa zapojilo 189 spoločností v 9 kategóriách. O víťazoch rozhodovala široká verejnosť – hlasy odovzdalo vyše 36 000 respondentov. Cieľom ankety je zverejniť rebríček zamestnávateľov, ktorí dokážu ľudí na Slovensku osloviť férovým prístupom k zamestnancom a atraktívnym pracovným prostredím. V predchádzajúcich ročníkoch sa NBS tiež darilo – umiestnila sa na 2., 5. a 7. mieste (v 2014, 2013 a 2012) v kategórii Bankovníctvo, financie a poisťovníctvo.

NBS je stabilný zamestnávateľ, ktorý ponúka uplatnenie v širokom spektre oblastí – prevažujú ekonomickí, právnickí, IT a matematickí experti. Naši zamestnanci spolupracujú so zahraničnými expertmi, európskymi inštitúciami a centrálnymi bankami a zúčastňujú sa medzinárodnej spolupráce v pracovných skupinách a dohliadacích tímoch. Podieľajú na tvorbe celoeurópskych pravidiel vo finančnom sektore, zabezpečujú platobné operácie pre celé Slovensko, prispievajú k ochrane finančných spotrebiteľov, ich analýzy sa využívajú na tvorbu hospodárskej politiky krajiny. V NBS ponúkame veľa príležitostí na vzdelávanie, profesionálny rozvoj ako aj zaujímavé benefity – napríklad dovolenka navyše, flexibilný pracovný čas, home office, nadštandardná zdravotná starostlivosť, príspevok na dôchodkové sporenie, sick days, jazykové a odborné vzdelávanie ako aj účasť na konferenciách.

Peter Majer
hovorca

Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk, +421-2-5787 2162, +421-2-5787 2161,

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.