en en

Nová platforma Reč peňazí prepája vzdelávanie a zábavu

NBS spustila v spolupráci s Nadáciou NN ľuďom novú online vzdelávaciu platformu Reč peňazí pre všetkých, ktorí majú chuť naučiť sa niečo nové. Kurzy prepájajú finančné vzdelávanie a zábavu a prinášajú možnosť vyhrať nákupné poukážky v hodnote až 500 €.

​​​​Pod značkou 5peňazí sa venujeme už viac ako tri roky rôznym aktivitám zvyšujúcim finančnú gramotnosť na Slovensku. Najnovší projekt od 5peňazí sa volá Reč peňazí a je určený pre každého, kto má záujem o nové poznatky, ale aj pre tých, ktorí sa chcú zabaviť.

Nová platforma Reč peňazí prepája vzdelávanie a zábavu

Kurzy Reč peňazí sú spojením vtipných videí od škótskeho lektora Rossa a interaktívnych úloh. Aktuálne sme spustili prvý kurz na tému nakupovania a reklamných trikov. Prostredníctvom úloh sa v kurze preklikáte cez rôzne situácie spojené s nakupovaním a na reálnych príkladoch sa naučíte, ako nepodľahnúť obchodníckym taktikám. ​
Kurz je bezplatný, dostupný online cez mobil alebo  počítač. Dá sa absolvovať postupne po lekciách alebo celý naraz za približne za pol hodiny.

Nový projekt prináša motiváciu aj vo forme súťaže. Po absolvovaní celého kurzu sa odomkne záverečná úloha, ktorá overí, či ste odolní voči reklamným trikom obchodníkov. Splnením úlohy sa môžete zapojiť do súťaže o nákupné poukážky v hodnote 100, 300 a 500 €. Prihláste sa do kurzu Reč peňazí aj vy.

Nová platforma Reč peňazí prepája vzdelávanie a zábavu

Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.