en en

Podujatie NBS bude hostiť ekonómov z celého sveta vrátane nositeľa Nobelovej ceny. Na jeho zabezpečenie pripravuje súťaž

Národná banka Slovenska pripravuje prestížnu ekonomickú konferenciu so stovkami účastníkov z celého sveta. Čestným hosťom podujatia, ktoré bude 21. – 24. augusta 2024 v Bratislave, je aj nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu profesor Douglas W. Diamond. 

Očakávame, že na podujatie do Bratislavy pricestuje 600 až 800 finančných odborníkov z univerzitného prostredia, centrálnych bánk a súkromného sektora. Bude to príležitosť pre budovanie dobrého mena Slovenska, pre výmenu odborných poznatkov v čase ekonomických výziev.  Zároveň to bude príležitosť aj pre súkromný sektor, keďže NBS pripravuje súťaž na dodávateľov, ktorí pomôžu podujatie zabezpečiť. V roku 2023 túto konferenciu hostil Amsterdam, budúci rok ju zorganizuje Paríž. 

NBS pripravuje prestížnu konferenciu v spolupráci s European Finance Association (EFA) – medzinárodnou organizáciou, ktorá združuje ekonomické kapacity z celého sveta a každý rok, vždy v auguste,  podujatie organizuje v inom štáte. Pre miesto konania v poradí už 51. ročníka konferencie si EFA zvolila  Slovensko. V EFA pôsobí aj známy slovenský ekonóm prof. Ľuboš Pástor, ktorý bol do decembra 2023 deväť rokov členom Bankovej rady NBS. “Je to skvelá a unikátna príležitosť pre Slovensko. EFA je tradične najvýznamnejšou akademickou konferenciou v oblasti finančnej ekonómie v Európe. Prídu k nám špičkoví odborníci z celého sveta,” uviedol. 

NBS vyhlásila prípravné trhové konzultácie. Sú určené poskytovateľom eventových služieb a eventovým agentúram, ktoré by mali záujem zúčastniť sa na súťaži na zabezpečenie spomínanej medzinárodnej konferencie. 

Na webovom sídle NBS sme zverejnili podklady, v ktorých sú uvedené všetky potrebné informácie ohľadom augustovej konferencie. NBS pozýva uvedené hospodárske subjekty/agentúry na prípravné trhové konzultácie (PTK) za osobnej účasti, ktoré budú 29. januára 2024 o 13:00h v priestoroch NBS. NBS si na nich overí možnosti trhu vzhľadom na požiadavky spojené s organizáciou tohto prestížneho podujatia.  

Pozvánka a podklady na prípravné trhové konzultácie sú dostupné na webe NBS: 


Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.