en en

Poradca guvernéra NBS František Bernadič získal významný post v Európskej komisii

Poradcu guvernéra NBS Petra Kažimíra, Františka Bernadiča, vymenovala Európska komisia (EK) za riaditeľa sekcie pre makroekonomickú štatistiku Eurostatu – jedného z 33 generálnych riaditeľstiev EK. Eurostat je štatistickým úradom Európskej únie.

F. Bernadič bol od októbra 2016 podpredsedom slovenského Štatistického úradu, vo februári 2020 sa stal poradcom guvernéra NBS. Predtým zastával pracovné pozície v oblasti oficiálnej štatistiky, na Slovensku, aj v zahraničí.

„Je to pre mňa veľká výzva, ale ja mám výzvy rád. Zároveň je to pre mňa česť a rovnako aj pre slovenskú štatistiku“, pri tejto príležitosti povedal František Bernadič, podľa ktorého je to úspešné zavŕšenie jeho profesionálnej kariéry a obrovská príležitosť zúročiť dlhodobé skúsenosti v oblasti makroekonomických štatistík.

Sídlo Eurostatu, alebo Európskeho štatistického úradu, je v Luxemburgu. Jeho hlavnou úlohou je poskytovať štatistické informácie pre jednotlivé inštitúcie EÚ a zároveň podporovať harmonizáciu štatistických metód naprieč štátmi Únie a v kandidátskych krajinách.

Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk, +421-2-5787 2162, +421-2-5787 2161,

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.