en en

Výstava Euro, naša mena

Pracovný výbor pre komunikáciu zavedenia eura (pracuje v gescii NBS) pozýva verejnosť na výstavu EURO, NAŠA MENA. Organizátormi výstavy sú Európska komisia, Ministerstvo financií SR a Slovenské národné múzeum.

Pozrite si euro zblízka! Viete, čím sa navzájom odlišujú bankovky jednotlivých krajín? Ktorá krajina má na všetkých svojich eurových minciach rovnaký motív? Koľkokrát možno obaliť zem okolo rovníka eurovými bankovkami poukladanými vedľa seba? Odpovede na základné otázky, ale aj mnoho zaujímavostí o euromene ponúkne výstava Euro, naša mena, ktorú môžu návštevníci vidieť v Kaviarni Múzeum v Slovenskom národnom múzeu na Vajanského nábreží v Bratislave (so vstupom z Múzejnej ulice).

Výstava bude v Bratislave len 2 týždne – od 25. januára do 7. februára 2008. Vstup na výstavu je voľný. Multimediálna, interaktívna putovná výstava Euro, naša mena je určená nielen súčasným a budúcim ekonómom, ale aj širokej verejnosti, ktorej sa bežný život s novou európskou menou bude čoskoro týkať. Návštevníci sa dozvedia viac o problematike prostredníctvom informačných panelov, ale aj kvízov a počítačových hier na dotykových obrazovkách. Na otázky, ktorých odpovede návštevníci nenájdu na paneloch a obrazovkách, odpovie lektor prítomný na výstave po celý čas jej trvania. Výstava je rozčlenená do 6 tematických celkov. Návštevník sa oboznámi s históriou udalostí vedúcich k európskej hospodárskej a menovej únii, o základných informáciách a nových príležitostiach, ktoré euro ponúka. Zároveň spozná jednotu i rozmanitosť vo vizuáloch eurových mincí a bankoviek jednotlivých krajín. Pre deti a mladších návštevníkov bude na výstave pripravený kútik s počítačovými hrami. Výstavu videli návštevníci v Belgicku, na Malte a na Cypre. Z Bratislavy poputuje do Košíc.

Názov výstavy: EURO, NAŠA MENA
Organizátori: Európska komisia, Ministerstvo financií SR, Slovenské národné múzeum,
Miesto: Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2 v Bratislave, Kaviareň Múzeum – vchod z Múzejnej ulice
Trvanie: 25. januára – 7. februára 2008, denne okrem pondelka od 9.00 – 17.00 h (posledný vstup 16.30 h). Vstup voľný.
Mediálni partneri: Slovenský rozhlas, Zoznam.sk, TASR, Recar, Nubium, .týždeň

Jana Kováčová
hovorkyňa NBS

Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: +421-2-5787 2161,+421-2-5865 2161, +421-2-5787 2166, +421-2-5865 2166
Internet: http://www.nbs.sk

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.