en en

Zažite horúčku Bielej noci pri NBS

Tento rok sa na svetelno-hudobné diela nebudete iba pozerať.

Dlhoročný partner podujatia Biela noc, Národná banka Slovenska, pripravila spolu s umelcami aj tento rok výnimočný zážitok. Jedna z najvyšších budov v Bratislave, 111 metrov vysoká Národná banka, je vďaka svojmu ikonickému tvaru dokonalým „plátnom“ pre unikátne svetelné inštalácie spojené s týmto podujatím.

Inak to nebude ani tento rok – tentokrát si jej štedrú plochu podmania umelci a dizajnéri z neoficiálneho kreatívneho zoskupenia BN Label. Skupina nadšencov, ktorá sa dala dokopy práve vďaka zanieteniu a láske k Bielej noci, totiž podľa slov Martina Gabča vytvorila inštaláciu, ktorá využije digitálne zariadenia či senzory na vytvorenie neopakovateľnej atmosféry a prenos silných emócií na divákov aj aktérov.

Laserové projekcie totiž ovládnu fasádu NBS nielen hudbou, ale aj tancom, ktorý je jedným z najemotívnejších ľudských prejavov. Okrem tónov elektrického klavíra, ktorý bude ovplyvňovať svetelné dianie na budove, tiež pomocou špeciálnych snímačov zmapujú aj kreácie tanečníkov a tie následne roztancujú celú fasádu našej najvyššej finančnej inštitúcie. Emocionálny účinok laserovej inštalácie bude navyše umocnený tým, že umožní tancovať naraz až dvom tanečníkom. A rovnako ako ich tanečné kreácie, budú aj ich digitálne zrkadlenia na budove unikátne a neopakovateľné.  

Zažite horúčku Bielej noci pri NBS

Zažite horúčku Bielej noci pri NBS

To však zďaleka nie je všetko! Zatancovať si na fasáde NBS  budú môcť aj návštevníci, aby precítili krásu pohybu a stali sa súčasťou Bielej noci doslova v nadživotnej veľkosti.  

Interaktívnu inštaláciu si budete môcť pozrieť a vyskúšať počas celého trvania Bielej noci, 16.9.-18.9. v čase od 19:00 do 24:00. Preto, ak počas Bielej noci zavítate pred budovu Národnej banky,  neváhajte a roztancujte celé mesto.


Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: press@nbs.sk

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.