en en

Bývalí guvernéri a členovia Bankovej rady NBS

Bývalí guvernéri:

doc. Ing. Jozef Makúch, PhD. 12.01.2010 – 01.06.2019
Ing. Ivan Šramko 01.01.2005 – 11.01.2010
Ing. Marián Jusko 30.07.1999 – 31.12.2004
Ing. Vladimír Masár 29.07.1993 – 29.07.1999

Bývalí členovia Bankovej rady NBS:

Mgr. Ján Tóth, M.A 05.11.2012 – 05.11.2017 (viceguvernér)
Ing. Štefan Králik 01.04.2009 – 01.04.2014
Ing. Viliam Ostrožlík, MBA 11.07.2007 – 11.07.2012 (viceguvernér)
Ing. Gabriela Láni Sedláková 01.06.2007 – 01.06.2012
RNDr. Karol Mrva 01.12.2000 – 30.11.2006, 10.01.2007 – 10.01.2012, 1. 6. 2012 – 1. 6. 2017
Ing. Slavomír Šťastný, PhD., MBA 01.01.2006 – 01.01.2011
Mgr. Ľudovít Ódor 01.01.2006 – 14.09.2010
Ing. Martin Barto, CSc. 01.12.2004 – 31.01.2010 (viceguvernér)
Ing. Ivan Šramko 11.01.2002 – 11.01.2010 (do 31.12.2004 viceguvernér, od 01.01.2005 guvernér)
Ing. Milena Koreňová 01.01.2005 – 01.01.2010
Ing. Peter Ševčovic 01.10.2004 – 01.10.2009
Ing. Elena Kohútiková, CSc. 06.04.1994 – 27.03.2006 (od 28.03.2000 viceguvernérka)
Doc. JUDr. Ladislav Balko, PhD. 01.10.2004 – 28.02.2006
Ing. Marián Jusko, CSc. 01.01.1993 – 31.12.2004 (od 11.04.1994 viceguvernér, od 30.07.1999 guvernér)
Ing. Ján Mathes 01.01.1993 – 31.12.2004
Prof. Ing. Jozef Košnár, DrSc. 01.12.2000 – 30.11.2004
Ing. Eugen Jurzyca 01.12.2000 – 31.12.2001
Ing. Jozef Magula 04.02.1997 – 04.02.2001
Ing. Jozef Mudrík 23.05.1995 – 22.05.2001 (viceguvernér)
RNDr. Ing. Štefan Adamec, CSc. 06.04.1994 – 05.01.1996
Ing. Vladimír Masár 29.07.1993 – 28.07.1999 (guvernér)
Doc. Ing. Jozef Makúch, PhD. 01.01.1993 – 31.12.1996
Ing. Vladislav Bachár, CSc. 01.01.1993 – 02.08.1994
Ing. Marián Tkáč, CSc. 01.01.1993 – 17.04.1994 (viceguvernér)